Ag Ed
FFA
Colleges and Careers
DPI
WAAE
Alumni
Foundation
WAEWDC
SEARCH:
Facebook Twitter Instagram
blog
 

Chapter Resources

Chapter List

List Chapter Charter Dates

Section 1
District #1 Ashland, Cumberland, Frederic, Luck, Northwestern, Shell Lake, Spooner
District #2 Amery, Clayton, Clear Lake, Osceola, Prairie Farm, St. Croix Falls, Turtle Lake, Unity
District #3 Barron, Bloomer, Bruce, Cameron, Cornell, Flambeau, Lake Holcombe, New Auburn, Rice Lake
Section 2
District #4 Baldwin-Woodville, Ellsworth, Glenwood City, Hudson, New Richmond, River Falls, Spring Valley, St. Croix Central
District #5 Boyceville, Colfax, Durand-Arkansaw, Elk Mound, Elmwood, Menomonie, Mondovi, Plum City
District #6 Augusta, Cadott, Chippewa Falls, Eau Claire, Eleva-Strum, Fall Creek, Osseo-Fairchild, Stanley-Boyd
Section 3
District #7 Arcadia, Black River Falls, Blair-Taylor, Cochrane-Fountain City, Independence, Lincoln-ACHM, Whitehall
District #8 Bangor, Cashton, Gale-Ettrick-Trempealeau, Holmen, Melrose-Mindoro, Sparta, Tomah, West Salem
District #9 Brookwood, De Soto, Hillsboro, Kickapoo, La Farge, Royall, Viroqua, Westby, Wonewoc-Center
Section 4
District #10 Boscobel, Highland, Ithaca, Prairie du Chien, Richland Center, River Valley, Riverdale, Seneca, Wauzeka
District #11 Cassville, Cuba City, Fennimore, Iowa-Grant, Lancaster, Platteville, Potosi, River Ridge, Southwestern
District #12 Argyle, Belmont, Black Hawk, Darlington, Dodgeville, Mineral Point, Pecatonica, Shullsburg
Section 5
District #13 Albany, Belleville, Brodhead, Evansville, Juda, Monroe, Monticello, New Glarus, Parkview
District #14 Cambridge, Clinton, Edgerton, Janesville Craig, Janesville Parker, Milton, Oregon, Stoughton
District #15 DeForest, Marshall, Mount Horeb, Sun Prairie, Verona, Waunakee, Wisconsin Heights
Section 6
District #16 Berlin, Columbus, Laconia, Markesan, Oakfield, Randolph Cambria-Freisland, Ripon, Waupun
District #17 Adams-Friendship, Montello, Pardeeville, Portage, Poynette, Rio, Tri County, Westfield
District #18 Baraboo, Lodi, Mauston, New Lisbon, Reedsburg, Sauk Prairie, Weston, Wisconsin Dells
Section 7
District #19 Amherst, Auburndale, Marshfield, Pittsville, Rosholt, Spencer, Stevens Point, Stratford, Wisconsin Rapids-Lincoln
District #20 Abbotsford, Colby, Gilman, Granton, Greenwood, Loyal, Neillsville, Owen-Withee, Thorp
District #21 Athens, D.C. Everest, Edgar, Marathon, Medford, Merrill, Mosinee, Wausau
Section 8
District #22 Antigo, Bonduel, Bowler, Clintonville, Gresham, Marion, Shawano, Tigerton, Wittenberg-Birnamwood
District #23 Coleman, Freedom, Gillett, Lena, Oconto Falls, Pulaski, Seymour, Suring
District #24 Almond-Bancroft, Manawa, New London, Omro, Oshkosh-North, Oshkosh-West, Waupaca, Weyauwega-Fremont, Winneconne
Section 9
District #25 Bay Port, Green Bay-East, Green Bay-Preble, Green Bay-Southwest, Luxemburg-Casco, Sevastopol, Southern Door
District #26 Brillion, De Pere, Denmark, Kewaunee, Mishicot, Reedsville, Valders, West De Pere, Wrightstown
District #27 Chilton, Elkhart Lake, Howards Grove, Kiel, New Holstein, Plymouth, Random Lake, Sheboygan Falls
Section 10
District #28 Beaver Dam, Campbellsport, Dodgeland, Hartford, Horicon, Hustisford, Kewaskum, Lomira, Mayville, Slinger
District #29 Fort Atkinson, Jefferson, Johnson Creek, Lake Mills, Lakeside Lutheran, Oconomowoc, Palmyra-Eagle, Waterloo, Watertown
District #30 Badger, Big Foot, Burlington, Delavan-Darien, East Troy, Elkhorn, Milwaukee Vincent, Union Grove, Waterford, Whitewater

Jag Lake Camp

View the Jag Lake Informational Pages